Sala Zabaw Klockami LEGO

   

W A K A C J E

URODZINY

   4 - 5    lat      Mały konstruktor

   6 - 8    lat      Robotyka LEGO

   9 - 13  lat      Robotyka LEGO

     OFERTA EDUKACYJNA:    

           CZAS WOLNY:           

       DLA SZKÓŁ I GRUP:       

Zajęcia w Szkołach

Zajęcia w Przedszkolach

Grupy Zorganizowane

         zajęcia INDYWIDUALNE

oferta edukacyjna

6-8 lat    Robotyka LEGO

Co jeśli moje dziecko nigdy nie uczestniczyło w takich zajęciach? Czy da sobie radę?

Tak. Da sobie radę. Podczas zajęć jeden lub dwóch instruktorów prowadzi zajęcia. Dzieci które nie uczestniczyły nigdy w tego typu zajęciach uczą się wszystkiego od podstaw, natomiast dzieci, które już kontynuują - otrzymują trudniejsze zadania lub inne konstrukcje do budowania.

Co jeśli moje dziecko uczestniczyło już w wakacjach lub zajęciach podczas roku szkolnego? Czy będzie robić to samo?

Nie będzie robić tego samego. Dysponujemy ponad 100 różnymi konstrukcjami, z których możemy dobrać takie, których dziecko jeszcze nie robiło. Jeśli natomiast dziecko będzie chciało robić daną konstrukcję ponownie (i np. uczestniczyć w zawodach w piłce nożnej razem z innymi) to oczywiście też będzie taka możliwość.

Moje dziecko nie ma jeszcze 6 lat ale chciałoby spróbować w starszej grupie. Czy jest taka możliwość?

Jeśli ma mniej niż 5 lat to polecamy zajęcia Mały Konstruktor. Jeśli ma 5 lat to być może da sobie radę w grupie 6-8 lat. Należy jednak umówić się wcześniej na zajęcia próbne (10 zł / 50 min.) i spróbować czy dziecko da sobie radę i czy będzie mu się podobało.

Klocki:

Do prowadzenia zajęć w grupie wiekowej 6-8 lat wykorzystujemy zestaw klocków LEGO Education WeDo

są to specjalne edukacyjne zestawy do prowadzenia zajęć z robotyki. W ich skład wchodzą klocki bazowe typu LEGO Classic, oraz najważniejsza część zestawów: techniczne klocki LEGO Technic, w tym różnej wielkości zębatki, koła pasowe, krzywki, czy też przekładnia ślimakowa.

Najważniejszą częścią tego zestawu są jednak elementy elektroniczne czyli silniczek, czujnik ruchu (odległości) oraz czujnik przechylenia i gniazdko, które umożliwia podłączenie konstrukcji do komputera!

Po zbudowaniu konstrukcji przechodzimy do programowania czyli "ożywiania" naszych konstrukcji. Do programowania służy specjalny program, w którym każda komenda to kolorowa ikonka nazywana "blokiem".

Podczas budowania dzieci poznają różne mechanizmy, a podczas zabawy często otrzymują wyzwania typu:
"co zrobić aby bączek kręcił się szybciej"

"co zrobić aby ptaszki kręciły się w różne strony..."

Na czym polegają nasze zajęcia?

Mechanizmy:

Silnik i czujniki:

Programowanie:

Co dają nasze zajęcia?

Pozwól swemu dziecku odkrywać jego pasje!

FAQ

TERMINY  i  ZAPISY

To właśnie dzięki tym elementom nasze konstrukcje się ruszają i są interaktywne! Mogą reagować na ruch lub przechylenie. Budowanie z klocków wkracza w nowy wymiar. Nasze budowle mogą się ruszać i do tego reagować na otoczenie.

Dzieci na naszych zajęciach czasem otrzymują supertrudne zadania, gdzie muszą zbudować coś według własnego pomysłu, np. garaż z automatycznie otwierającymi się drzwiami jak na filmie obok.

 • rozwijają zdolność logicznego myślenia gdyż programowanie właśnie opiera się o logikę. Każde zadanie, nawet najprostsze wymaga przemyślenia, ustawienia odpowiednich bloków w odpowiedniej kolejności, a jeśli nie działa to zlokalizowanie błędu i jego poprawienie.

 

 • za 20 lat połowa aktualnych zawodów zniknie ... roboty będą wykonywać te zadania za nas, a każde urządzenie w domu będzie podłączone do internetu i można nim będzie sterować za pomocą telefonu....
  Tylko kto wszystkie te urządzenia zaprogramuje?
  No właśnie: być może właśnie Twoje dziecko! To bardzo realne. Pozwól mu tylko spróbować teraz bo dla niego to zabawa, a być może właśnie dzięki temu odkryje swoją pasję do techniki, robotów i programowania?

 • jest to idealny sposób na to aby zainteresować dzieci światem techniki i programowaniem

 

 • programowanie jest właśnie wprowadzane do programu nauczania w szkołach podstawowych - uczestnictwo w naszych zajęciach pozwoli Twojemu dziecku być o kilka kroków do przodu i będzie idealnym startem ponieważ u nas efekty programowania widać od razu po uruchomieniu - cała konstrukcja się rusza tak jak chcemy i robi to co chcemy. Dziecko się uczy, a nawet o tym nie wie - dla niego to zabawa!

 

 • poza tym wszystkim... nasze zajęcia są po prostu dla dzieci ogromną radością :)

Zapisz swoje dziecko:

Informacje ogólne:

 • praca w 2 osobowych zespołach

 • grupy maksymalnie 12 osobowe

 • zajęcia prowadzone są przez
  1 lub 2 instruktorów

Harmonogram i ZAPISY

Rok szkolny:

 • zajęcia 1 raz w tygodniu

 • czas trwania: 50 minut

Wakacje i Ferie:

 • turnusy tygodniowe

 • 2 godziny dziennie