Kostka EV3 oraz silniki:

Sala Zabaw Klockami LEGO

   

W A K A C J E

URODZINY

   4 - 5    lat      Mały konstruktor

   6 - 8    lat      Robotyka LEGO

   9 - 13  lat      Robotyka LEGO

     OFERTA EDUKACYJNA:    

           CZAS WOLNY:           

       DLA SZKÓŁ I GRUP:       

Zajęcia w Szkołach

Zajęcia w Przedszkolach

Grupy Zorganizowane

         zajęcia INDYWIDUALNE

oferta edukacyjna

9-13 lat    Robotyka LEGO

Informacje ogólne:

 • praca w 2 osobowych zespołach

 • grupy maksymalnie 12 osobowe

 • zajęcia prowadzone są przez
  1 lub 2 instruktorów

Co jeśli moje dziecko nigdy nie uczestniczyło w takich zajęciach? Czy da sobie radę?

Tak. Da sobie radę. Podczas zajęć jeden lub dwóch instruktorów prowadzi zajęcia. Dzieci które nie uczestniczyły nigdy w tego typu zajęciach uczą się wszystkiego od podstaw, natomiast dzieci, które już kontynuują - otrzymują trudniejsze zadania lub inne konstrukcje do budowania.

Co jeśli moje dziecko uczestniczyło już w wakacjach lub zajęciach podczas roku szkolnego? Czy będzie robić to samo?

Nie będzie robić tego samego. Posiadamy ponad 100 różnych  konstrukcji, z których możemy dobrać takie, których dziecko jeszcze nie robiło. Jeśli natomiast dziecko będzie chciało robić daną konstrukcję ponownie (i np. uczestniczyć w zawodach w piłce nożnej razem z innymi) to oczywiście też będzie taka możliwość.

Moje dziecko nie ma jeszcze 9 lat ale chciałoby spróbować w starszej grupie. Czy jest taka możliwość?

Tak.

Należy się umówić na zajęcia próbne (15 zł / 1 godz. 45 min) i po takich zajęciach będziemy wiedzieć czy dziecko sobie poradzi.

Jeśli dziecko nigdy nie uczestniczyło w zajęciach z robotyki i ma poniżej 8 lat to rekomendujemy jednak aby rozpocząć w grupie 6-8 lat.

Klocki:

Do prowadzenia zajęć w grupie wiekowej 9-13 lat wykorzystujemy zestawy klocków LEGO Mindstorms

są to specjalne zestawy do prowadzenia zajęć z robotyki. Składają się głównie z klocków LEGO Technic i zawierają bardzo dużą ilość przeróżnych zębatek, łączników, kół i innych technicznych elementów.

Zestawy których używamy są przez nas rozbudowane o wiele dodatkowych elementów, tak aby można z nich było budować jeszcze ciekawsze konstrukcje!

Najważniejszą częścią tego zestawu jest serce i mózg robota czyli kostka EV3 do której można podłączyć silniki i czujniki, a samą kostkę podłączamy do komputera i dzięki niej możemy zaprogramować robota.

Po zbudowaniu konstrukcji niestety samo nic nie działa. Jak włączymy robota to robot po prostu stoi, nic nie robi, nie rusza się...

 

Ale jest na to sposób! Trzeba go zaprogramować czyli "ożywić".
Możemy mu rozkazywać i mówić co po kolei ma robić, a służy do tego specjalny program, gdzie każda komenda jest kolorowym blokiem, które układamy w odpowiedniej kolejności i odpowiednim miejscu.

Na czym polegają nasze zajęcia?

Programowanie:

Co dają nasze zajęcia?

Pozwól swemu dziecku odkrywać jego pasje!

FAQ

TERMINY  i  ZAPISY

 • rozwijają zdolność logicznego myślenia gdyż programowanie właśnie opiera się o logikę. Każde zadanie, nawet najprostsze wymaga przemyślenia, ustawienia odpowiednich bloków w odpowiedniej kolejności, a jeśli nie działa to zlokalizowanie błędu i jego poprawienie.

 

 • za 20 lat połowa aktualnych zawodów zniknie ... roboty będą wykonywać te zadania za nas, a każde urządzenie w domu będzie podłączone do internetu i można nim będzie sterować za pomocą telefonu....
  Tylko kto wszystkie te urządzenia zaprogramuje?
  No właśnie: być może właśnie Twoje dziecko! To bardzo realne. Pozwól mu tylko spróbować teraz bo dla niego to zabawa, a być może właśnie dzięki temu odkryje swoją pasję do techniki, robotów i programowania?

 • jest to idealny sposób na to aby zainteresować dzieci światem techniki i programowaniem

 

 • programowanie jest właśnie wprowadzane do programu nauczania w szkołach podstawowych - uczestnictwo w naszych zajęciach pozwoli Twojemu dziecku być o kilka kroków do przodu i będzie idealnym startem ponieważ u nas efekty programowania widać od razu po uruchomieniu - cała konstrukcja się rusza tak jak chcemy i robi to co chcemy. Dziecko się uczy, a nawet o tym nie wie - dla niego to zabawa!

 

 • poza tym wszystkim... nasze zajęcia są po prostu dla dzieci ogromną radością :)

Zapisz swoje dziecko:

Harmonogram i ZAPISY

Kolejnymi, równie ważnymi elementami są silniki:

Czujniki:

Czujniki są dla robota jak zmysły dla człowieka. Dzięki nim robot może widzieć, słyszeć, czuć że w coś uderzył itp.

Na zajęciach wykorzystujemy czujniki dotyku, czujnik koloru, czujnik odległości, czujnik światła, czujnik podczerwieni oraz programowalny pilot.

Zadania i misje:

Na każdych zajęciach budujemy innego robota.

 

Po zbudowaniu robota dzieci mają do wykonania różnego rodzaju zadania, np.:

"zaprogramuj robota tak aby jechał do przodu, jak zobaczy przeszkodę to powinien się zatrzymać, powiedzieć HELLO, następnie skręcić, powiedzieć GOOD BYE i następnie znów jechać do przodu"

Rok szkolny:

 • zajęcia 1 raz w tygodniu

 • czas trwania: 1 godz. 45 minut

 • przedział wiekowy: 9-13 lat

Wakacje i Ferie:

 • turnusy tygodniowe

 • 3 godziny dziennie

 • przedział wiekowy: 8-14 lat