O nas

RjakRobot jest innowacyjną firmą zrzeszającą wokół siebie pasjonatów robotyki, programowania i elektroniki z Tarnowa i okolic. 

Robotyka dla dzieci i nauka programowania z wykorzystaniem robotów i elektroniki to nasze sztandarowe produkty. Specjalnie dla Tarnowian i mieszkańców regionu tarnowskiego tworzymy autorskie programy, które realizujemy w szkołach, świetlicach, placówkach wsparcia, przedszkolach i innych instytucjach. Podczas zajęć wykorzystujemy edukacyjne klocki Lego, Lofi oraz Arduino i elektronikę. Pracujemy nie tylko na zestawach edukacyjnych, ale również kolekcjonerskich, najciekawszych, najnowocześniejszych dostępnych na rynku modelach Lego. 

Zajęcia robotyczne, które prowadzimy w Tarnowie oraz w mniejszych czy większych miastach i wsiach województwa małopolskiego, świętokrzyskiego czy podkarpackiego charakteryzują się nowatorską formułą robotyczną. Nasze Warsztaty idealnie rozwijają kompetencje kluczowe m innymi Kompetencje matematyczne, informatyczne, naukowo -techniczne, umiejętność uczenia się jak i kompetencje społeczne dzięki pracy w zespołach. Na każdych warsztatach robotycznych bez wyjątku najważniejsze jest zainteresowanie dzieci tematyką robotyki i programowania, a następnie pielęgnowanie i rozwijanie umiejętności technicznych, matematycznych, manualnych, społecznych, a nawet artystycznych (STEAM).

Dzięki ciągłemu doskonaleniu umiejętności kodowania uczestnicy zajęć rozwijają zdolności intelektualne, lepiej rozumieją otaczający nas świat i zjawiska w nim zachodzące. Naszym celem jest kształtowanie prężnych kreatorów nowych technologii. Podczas spotkań uczymy cierpliwości, wytrwałości i umiejętności współpracy w grupie, a także rozwijamy twórcze myślenie i kreatywność. Pokazujemy możliwości różnorodnych programów i mechanizmów i wskazujemy jak można z nich mądrze i bezpiecznie korzystać.

Praktyczne umiejętności, które zdobywają uczestnicy naszych zajęć dają solidne przygotowanie do wykonywania najbardziej poszukiwanych, przyszłościowych i najlepiej płatnych zawodów, nasze zajęcia rozwijają większość tak zwanych umiejętności kluczowych, a samodzielne programowanie robotów i obserwowanie na bieżąco efektów swojej pracy daje ogromną satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Ogromną wagę przywiązujemy do tego, aby zajęcia były atrakcyjne dla dzieci. Zajęcia z klockami prowadzimy także w przedszkolach. Uczestnicy korzystają z najnowszego sprzętu, realizują autorskie projekty i uczestniczą w grach i zabawach dostosowanych do swojego wieku i możliwości. Pracujemy na tabletach, komputerach, matach edukacyjnych, najnowszych zestawach LEGO i #lofirobot. Poznajemy środowisko scratch i Scratchjunior, a także korzystamy z Lofi Blocks 2.0. Pierwsze dwa są przeznaczone dla młodszych uczestników, natomiast pierwotnym przeznaczeniem trzeciego było programowanie płytek arduino, jednak w trakcie rozwoju i modyfikacji język wyewoluował z prostego narzędzia służącego tylko do obsługi elektroniki do kompletnego języka programowania. Działamy głównie w Tarnowie i okolicznych gminach (Skrzyszów, Lisia Góra, Radłów czy Tuchów). Zapraszamy do kontaktu.